جادوگری به سبک چاپ سه بعدی

به انقلاب نسل چهارم صنایع خوش آمدید. پرینتر های سه بعدی را انقلاب چهارم تعنتی می نامند زیرا این ابزار کوچک توانسته اند بزرگترین معزلات و  پیچیدگی های ساخت را به آسانی حل نمایند اکنون دیگر نگران نیستیم که یک محصول تا چه حد پیچیدگی تولید داشته باشد یا تا چه حد آزمون و خطا برای ساخت آن نیاز است؛ امروزه پرینترهای سه بعدی بیشتر صنایع را  تغییر داده اند از قالب سازی گرفته و تا حتی زمینه های پزشکی پرینتر های سه بعدی امروزه پلاستیک ، طلا ، فلزات گران قیمت ، الیاف و بافت انسانی ، گیاهی، حیوانی، رزین، شیشه و هر جنسی که به آن فکر می کنید را به راحتی چاپ کرده و از آن جسم سه بعدی با ساختار دلخواه، تحویل شما خواهند داد.

تکنولوژ FDM

در بین انواع مدل‌ ها و تکنولوژی های مختلف  چاپ و قطعه سازی سه بعدی، پرینترهای سه بعدی فیلامنتی از سایر تکنولوژی ها رایج تر ارزان تر و مقرون به صرفه تر و کاربردی تر هستند. این پرینتر ها با ذوب کردن فلامنت های که به صورت رشته از  ترکیبات پلاستیک و الیاف ذرت است کار می کنند؛ و به صورت لایه لایه بر روی هم قرار داده می شوند تا در نهایت شکل اصلی حاصل گردد. فیلامنت‌ ها انواع مختلفی دارند اما دو نوع ABS و PLA نسبت به دیگر متریال‌ ها و فلامنت ها   بیشترین  کاربری را دارند. نوع ABS جان سخت تر و فلامنت منعطفی تری دارد در صورتی که نوع PLA درخشان تر و زیباتر اما در عین حال شکننده تر و رشته فلامنت آن به راحتی می تواند بریده شود.

پرینتر سه بعدی FDM اصلی ترین تکنولوژی در بین چاپگرهای فیلامنتی است که امروز عموما تبدیل به یک دستگاه خانگی و رومیزی شده است. دقت این پرینترها در بهترین حالت تا ۷۰ میکرون می‌رسد اما معمولا بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ میکرون است. این پرینترها به دلیل قیمت مناسب دستگاه و متریال، هزینه پایین نگهداری و رابط‌های کاربری ساده و کاربرپسند برای کارهای خانگی و کارگاهی که نیاز به دقت فوق العاده بالایی ندارند بسیار مناسب است. حتی برای مبتدیانی که میل به ورود به دنیای چاپگرهای سه بعدی دارند، یک پرینتر سه بعدی ارزان قیمت FDM یک انتخاب بسیار مناسب است.

تکنولوژ SLA

 پرینتر سه بعدی SLA از یک سینی ساخت قرار گرفته در مایع رزین فتوپلیمر تشکیل شده است. یک لیزر نقطه ای درون دستگاه قرار گرفته است که برش های مختلف محیط قطعه را روی سینی ساخت ترسیم می کند. پس از ترسیم لایه و جامد شدن توسط لیزر، سینی ساخت بالا می رود و با یک لایه رزین جدید این پروسه تکرار می شود. این پروسه لایه به لایه تا تولید یک قطعه یکپارچه نهایی تکرار می شود. قطعات نهایی معمولا برای بهبود خواص مکانیکی در معرض نور UV قرار می گیرند.

تکنولوژ DLP

 پروسه ساخت پرینتر سه بعدی DLP شباهت بسیار زیادی به سیستم ساخت SLA دارد. تفاوت اصلی DLP با SLA استفاده از یک پروژکتور به جای اشعه نقطه ای لیزر است. پرینتر سه بعدی DLP از یک پروژکتور با کیفیت برای پردازش تصویر هر لایه روی رزین استفاده می کند. به دلیل طبیعت دیجیتالی پروژکتور، تصویر از پیکسل تشکیل شده و این پیکسل ها در قطعه نهایی مربع های بسیار کوچکی ایجاد می کنند که Voxel نامیده می شوند. برای بیشتر قطعه ها سرعت پرینترهای DLP بالاتر از SLA است زیرا بر خلاف SLA که هرلایه را به صورت نقطه ای ترسیم می کند، به طور آنی کل تصویر هر لایه را روی رزین پردازش می کنند.

نحوه ثبت سفارش چاپ و مدل سازی سه بعدی

برای ثبت سفارش و مشاهده قیمت دقیق خدمات پرینت سه بعدی، مدل سه بعدی خود را به همراه پیش نویس زیر که به صورت اتوماتیک در واتساپ شما باز خواهد شد تکمیل نموده و فایل را آپلود نمایید. کارشناسان ما بابررسی فرم و ساختار بهترین گزینه ها را برای شما انتخاب و معیار های انتخابی را برای شما می فرستند تا با تعییت توسط شما هزینه نهایی محاسبه گشته و فرآیند ثبت سفارش تکمیل گردد.  همچنین اگر طراح سه بعدی نیستید و می خواهید ایده خود را تولید کنید اعضای تیم مدل سازی سه بعدی برق افزار و ساختیم  کار مدل سازی سه یعدی را برای شما انجام می دهند. و هزینه آن بر روی سفارش شما اعمال خواهد شد.